blog

jednosobowa firma na autopilocie • jak zbudować projekt poboczny przy użyciu no-code / low-code, AI i podejścia jamstack

zasoby w tej kategorii

co to jest projekt poboczny

Co to jest projekt poboczny? Jest to działalność prowadzona równolegle z pracą na pełny etat i hobby, której celem jest uzyskanie powtarzalnych korzyści (najczęściej finansowych).

marka osobista czy marka biznesowa

W wolnym czasie buduję projekt poboczny. Będzie to robot open-source / open hardware do nauki programowania. Długo zastanawiałem się, czy promować go pod swoim nazwiskiem, czy pod własną marką.

poznaj svarozyca

Jak na byłego specjalistę ds. marketingu przystało, budowanie projektu pobocznego zacząłem od wymyślenia nazwy. Poznaj SVAROZYCA - nowego gracza na rynku robotyki i automatyki.

wstępny model biznesowy

Prowadziłem już w życiu 4 różne firmy. Żadna nie utrzymała się na rynku. Żeby nie popełnić tych samych błędów przyjąłem sobie kilka założeń dot. mojego nowego projektu pobocznego.

ustal swoje cele

Podczas budowania projektu pobocznego prędzej czy później przyjdzie moment zmęczenia i zniechęcenia. Przygotuj się na niego wcześniej, ustalając ze sobą po co właściwie chcesz to robić.