co to jest projekt poboczny

Co to jest projekt poboczny? Jest to działalność prowadzona równolegle z pracą na pełny etat i hobby, której celem jest uzyskanie powtarzalnych korzyści (najczęściej finansowych).

co to jest projekt poboczny

Rozbijmy tę definicję na czynniki pierwsze.

Korzyści finansowe

Projekt poboczny to nie jest hobby. Hobby uprawiamy wyłącznie dla własnej przyjemności, nie oczekując od nikogo niczego w zamian. Projekt poboczny budujemy, żeby coś osiągnąć – najczęściej pieniądze w postaci dodatkowego strumienia przychodów lub lepiej płatnej pracy.

Powtarzalne korzyści

Projekt poboczny to nie jest freelancing. Projekt poboczny powinien być skalowalny, tzn. że potencjalne przychody nie mogą być uzależnione od ilości godzin spędzonych przed komputerem po powrocie z pracy na pełny etat.

Niepełny wymiar godzin

Projekt poboczny to nie jest praca na etacie, ani prawdziwy biznes. To znaczy: JESZCZE nie jest. Dobrze prowadzony projekt poboczny może rozwinąć się w lukratywną firmę. Dzięki projektowi pobocznemu możesz też zdobyć nowe umiejętności, które pomogą zmienić pracę na lepiej płatną.

Zanim to nastąpi będziesz nad nim pracować wyłącznie po godzinach. Kluczem jest tu maksymalna automatyzacja wszystkich procesów i jak najszybsze wprowadzanie w życie swoich pomysłów.